Bukiet ślubny - 5 zasad jak się z nim obchodzić - Lawenda - pracownia florystyczna
21772
post-template-default,single,single-post,postid-21772,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.0,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Bukiet ślubny – 5 zasad jak się z nim obchodzić

jak prawidłowo trzymać bukiet ślubny

Zazwyczaj po odbiór jedynego, wymarzonego bukietu ślubnego przychodzi jedyny i wymarzony Przyszły Pan Małżonek. Dla niego to ładny wiecheć a dla Panny Młodej  kropka nad I dopełniająca całości jej wyglądu. Państwo młodzi powinni być zawsze poinstruowani jak obchodzić się z kwiatowymi dodatkami, ale czasem się o czymś zapomni. Wszyscy w szoku, biegają, milion spraw, kto by tam o kwiatkach myślał.. a jednak! Warto na spokojnie to przeczytać w i razie ślubu wszystko wiedzieć odpowiednio wcześnie.

  1. TRANSPORT 1 Odbiorca bukietu MUSI mieć czyste dłonie! Jeśli przed przyjazdem do kwiaciarni grzebał w silniku, lub jadł hot doga, to ma obowiązek doprowadzić dłonie do stanu „jak u chirurga”. Jeden fałszywy ruch i na wstążce (nie daj Boże białej) zostawi ślady na zawsze. My się staramy nie oddychać w pobliżu bukietu, więc jak ktoś go chwyta brudną łapą, to nie powiem co mamy wtedy w myślach… 😉
  2. TRANSPORT 2 Odbiorca powinien przyjechać z asystentem. Jeden kieruje, drugi trzyma bukiety (ten, który kieruje nie musi być nieskazitelnie czysty). Czasem bukiet jest kaskadowy, spływający lub ma drobne zwisające elementy i nie ma możliwości zapakowania go w karton. Niedopuszczalną opcją, jest rzucanie bukietu na siedzenie samochodu. Grawitacja działa i bukiet swoje waży, więc nie trudno o pogniecenie. Jeśli w bukiecie są białe róże, to każde zagniecenie na białym płatku momentalnie robi się brązowe, więc jeśli ktoś źle bukiet potraktuje, to po godzinie może już wyglądać jak mocno przechodzony.
  3. PRZECHOWYWANIE 1 Zazwyczaj bukiet i dodatki odbierane są z kwiaciarni na kilka godzin przed ślubem a śluby w większości są latem, więc należy pamiętać aby zapewnić kwiatom w domu odpowiednie warunki. Bukiet ślubny, jeśli ma wystające łodygi, należy włożyć do wazonu/kufla/słoika z wodą. Poziom wody nie może być wyższy niż granica wykończenia wstążką, gdyż momentalnie woda się wespnie i zamoczy całą wstążkę. Jeśli bukiet jest wykonany w stelażu zwanym mikrofonem (poznamy to po tym, że nie wystają mu łodygi) wystarczy bukiet postawić w stabilnym naczyniu BEZ WODY.
  4. PRZECHOWYWANIE 2 Poza bukietem zazwyczaj w pakiecie znajdują się jeszcze kwiaty do włosów i przypinki dla pana młodego i świadka. Tych kwiatów nie nie wsadzamy do wody, bo nie mamy jak. Dlatego należy umieścić je w woreczku foliowym wraz z wilgotnym kawałkiem ręcznika papierowego i następnie ulokować na półce w lodówce. Rozpakować przez samym ślubem.
  5. PREZENTACJA NA ŚLUBIE Temat niezwykle istotny, gdyż 80% panien młodych źle trzyma i eksponuje swoje bukiety co niestety rzuca się w oczy dopiero na zdjęciach ze ślubu. Najbardziej powszechnym błędem jest chowanie twarzy za bukietem. Panna młoda wygląda jakby ciągle chciała go wąchać. Być może to jest powodem trzymania go pod samym nosem.. Niestety nie wygląda to dobrze.. Należy pamiętać, że bukiet jest również elementem stroju. Tak jak welon, buty i sama suknia. Po pierwsze należy ustalić czy owy bukiet jest jednostronny i należy go trzymać jakimś konkretnym elementem do przodu czy tez wszystko jedno jak go chwycimy. Po drugie należy go trzymać nisko –  najlepiej jest trzymać łokieć na poziomie biodra (można się nawet wesprzeć – patrz zdjęcie) i pilnować aby  nie wystawał ponad linię biustu. Zdecydowanie ma być pod! często nawet im niżej tym lepiej i lekko skierowany do publiczności.

To tyle jeśli chodzi o moje podstawowe top 5 zasad o których należy pamiętać. Czy macie jakies swoje doświadczenia i przemyślenia? Piszcie 🙂

Brak komentarzy.

Napisz komentarz